۶۰۲

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تک عکس


۶۰۱

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تک عکس


۶۰۰

همین عکس در سایت فوتو

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تک عکس


۵۹۹

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تک عکس


۵۹۸

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :هی


۵۹۷

(در کلاس زبان-۷۵)

حضور آزمونی سرنوشت ساز در پایان یک دوره آموزشی، تمرکز فرایند آموزش/یادگیری را به شدت افزایش میدهد. از طرفی، نتیجه آن آزمون میتواند معیار مناسبی برای سنجش کار معلم/یادگیرنده باشد؛ البته با این پیش فرض که آموزش با هدف موفقیت یادگیرنده در آن آزمون اتفاق افتاده باشد. 

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱:۳٩ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٥ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :در کلاس زبان


۵۹۶

بیمار: پنج پنج تا، بیست پنج تا.

روانکاو: اولین بار کی چنین احساسی داشتی؟

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٤:٤٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :دیالوگ


۵۹۵

شکست سپاهان اصفهان در فینال، کسب مقام دومی در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :میان اخبار


۵۹۴

میدان نقش جهان اصفهان- ۱۳۸۵

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :عکس- اصفهان


۵۹۳

بیمار: دو دو تا چهارتا.

روانکاو: از کجا میدونی دو دو تا، پنج تا نمیشه؟

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٤:۱٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :دیالوگ


۵۹۲

(در کلاس زبان-۷۴)

یادگیری از طریق سرخوشی ناشی از اکتشاف؛ یادگیرنده پاسخ معمایی که معلم طرح کرده است را کشف میکند و به خاطر سرخوشی ناشی از این اکتشاف، آنچه آموخته است را هرگز فراموش نمیکند.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٥:۳٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :در کلاس زبان


۵۹۱

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :هی


۵۹۰

بچه ها نهایتآ بزرگ میشن؛ دانستن چنین واقعیتی باعث میشه که کلآ پدیده ای به نام «بچه» برای من جذابیتی نداشته باشه. از طرفی برام قابل درک نیست که با چه منطقی میشه پذیرفتن مسوولیتی رو توجیح کرد که بعدآ به هیچ شکل قانونی و غیرقانونی هم نمیشه از شرش خلاص شد. مشکل بچه اینه که حتی نمیشه باش طرف صحبت شد و با گفتگو مشکلات رابطه رو حل کرد. من بعید میدونم یک بچه، حداقل تا موقعی که جذابیتهای بچه بودن همراهشه، بیشتر از یک سگ یا گربه قابلیت همکلام شدن با آدم و برقراری یک رابطه انسانی رو داشته باشه. به نظرم کافیه آدم حواسش باشه که همه آدمهایی که در دنیا هستن هم یه موقعی بچه بودن، اینطوری امکان داره از تصمیم اش برای ساختن بچه برگرده. به هر حال رابطه یک طرفه تحمیلی با انسانی کم تجربه به نام بچه، آن هم با دانستن اینکه هرگز نمیتوان آن را از سر خود باز کرد، رو شایسته همون زندگی های کارمندی ای میدونم که تلویزیون شبانه روز داره تبلیغ میکنه. احتمالآ آمار هم بگیرید کارگرهای افغانی و کارمندهای کم درآمد بیشترین محصول بچه رو در طول سال تولید میکنن. 

پی نوشت: این مطلب بیشتر بیانی ست حسی از افکار نویسنده در زمان حال، و نه گفتمانی منطقی که بر پایه آمار و مستندات علمی و عینی بنا شده باشد. افکار و احساساتی که پایدار نیست و متاثر از شرایط محیطی، ژنتیکی، و بیولوژیکی هر لحظه ممکن است دستخوش تغییراتی بنیادی گردد.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۸ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تحلیل


۵۸۹

کلآ چون دولت در تهران مستقره، اینجا کارمند دولت هم بیشتر پیدا میشه. زندگی متعفن کارمندی هم اینجا به وفور هست. منظورم زندگی همون آدم های نفرت انگیزی ست که در سریال های تلویزیونی تبلیغ میشه.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٧ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :ریز نوشته


۵۸۸

یک رویکرد به روابط بین انسانی هم اینه که از کسی انتظار هیچ لطفی نداشته باشی، و متقابل تو هم برای هیچ کس، کار بدون پاداش نکنی. در واقع خدمات تو به انسان ها در یک چارچوب حرفه ای تعریف میشه که قبل از انجام کار، میزان و شکل پرداخت پاداش آن تعریف شده. اگر امروز برای من کاری کردی و یا سودی رساندی، به دلیل کار یا سودی ست که بعدآ به تو خواهم رساند. به نظرم این نگاهی ست مدرن، شیک، صریح، و اخلاقی به روابط بین فردی. البته در حالت عادی نیز چنین نظامی در اکثر روابط به صورت تلویحی موجوده، ولی افرادی که این قرارداد تلویحی رو به زبان میارن و بدون ریا و دروغ، صادقانه از معامله ای که در حال صورت پذیرفتن ست سخن میگن همیشه منو به وجد آوردن. به نظرم وقتی کسی برام کاری میکنه و از انتظار متقابلش به صراحت سخن میگه، از طریق کاری که انجام داده منو در موضع ضعف قرار نمیده و فقط یک بدهی تعریف شده روبروی من قرار میده که با پرداخت آن، موضع برابر خود در رابطه را مجددآ به دست میارم. در حالیکه کسی که لطفی میکنه، بی آنکه مبلغ لطف خودش رو بگه، خودآگاه یا ناخودآگاه، از من یک چک سفید امضا گرفته که هر موقع بخواد میتونه علیه من ازش استفاده کنه. در واقع او با پرداخت یک هزینه کم منو بدهکار همیشگی خودش کرده.

پ.ن۱: پیش فرض این بحث این بوده که دریافت کننده لطف، براش مهم باشه که لطف رو بی پاسخ نذاره. افرادی که چنین دغدغه ای ندارن، موضوع این بحث نبودن.  

پ.ن۲: احتمال داره روابط عاطفی از قبیل رابطه والد/فرزند، زن/شوهر، و عاشق/معشوق استانداردهای متفاوتی داشته باشه.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تحلیل


۵۸۷

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :هی


۵۸۶

It's disgusting to be in a taxi, seated next to a boy/girl talking on his/her mobile phone to a girl/boy.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٦:٢٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :ریز نوشته


۵۸۵

اکثر مواد غذایی با گذر زمان کهنه میشوند و باید دور ریخته شوند. بسیار اندک اند خوراکی هایی که با طی شدن ماه ها و سال ها نه فقط کیفیت خود را از دست نمیدهند، که حتی ارزش غذایی افزوده نیز میابند. به نظرم چنین نوشیدنی/خوردنی هایی پس از چند سال معنایی مضاعف خواهند داشت، و نوشیدن/خوردن آنها تجربه ای فراتر از تجربه یک مستی/ترشی ساده را در اختیار مصرف کننده آنها خواهد گذاشت.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تحلیل و تگ های این مطلب :خوردنی و آشامیدنی


۵۸۴

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱:٢٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تک عکس


۵۸۳

لوکیشن تقریبآ همه خواب های من اصفهان، و زمان اکثر آنها گذشته ست. نیاز به روانکاوی داره.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۱ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :شخصی


۵۸۲

- «نمی آی؟»

- «بذار بخوابم.»

۵x۲، فرانسوا اوزن، ۲۰۰۴

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۳:٤٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :سینما


۵۸۱

کفش باید همیشه واکس زده باشد.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :ریز نوشته


۵۸۰

SMS رو به تماس تلفنی ترجیح میدم. کلآ در این روزگار که امکان ارتباط متنی وجود داره، تلفن رو جز در مورد روابط انسانی دو طرفه ای که اساسی عاطفی داره، موءدبانه ترین شکل تماس با افراد نمیدونم. تلفن به دریافت کننده در زمان تحمیل میشه، در صورتیکه SMS رو میشه در زمان مطلوب خوند؛ از طرفی تلفن امکان گفتگوی بی پرده رو کم میکنه و کلآ به راحتی SMS نمیشه روی تلفن جواب منفی داد. در یک تماس تلفنی امکان اندیشیدن به پیام دریافت شده و ارسال یک پاسخ دقیق، آن هم در فرصت مناسب، کمتر وجود داره. شاید ارسال SMS  به جای تماس تلفنی، احترامی ست که به حریم شخصی طرف تماس میذاریم. (اینکه پیامدهای روانشناختی و جامعه شناختی کم شدن گفتگوهای رو در رو و کلامی بین آدم ها چی میتونه باشه، موضوع این بحث نبوده است.)

  
نویسنده : پایین ; ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تحلیل


۵۷۹

برای به وجود آمدن هر شکلی از موفقیت یا شکست یکسری عوامل، سیستماتیک، پیش بینی شده، و مرتبط با موضوع ست. در کنار آنها عوامل تاثیر گذاری ست که احتمالآ به طور مستقیم به موضوع مربوط نیست؛ میزان و شکل تاثیر آنها پیش بینی نشده، و به شکلی کاملآ تصادفی میتوانند حضور داشته و یا حضور نداشته باشند. به نظرم در همه زمینه ها قدری از هر یک از این دو دسته عوامل به چشم میخورد. با این توضیح که میزان مشارکت هریک از متغیرهای دسته اول (فاکتورهای سیستماتیک) و متغیرهای دسته دوم (فاکتورهای رندوم) در ایجاد یک حالت موفقیت، وابسته به موضوع آن موفقیت، میتواند بیشتر، کمتر، و یا حتی در حد صفر باشد. مثلآ برای کسب موفقیت در بازی «ورق» ، با این پیش فرض که تقلبی صورت نمیپذیرد، تاثیر عوامل غیر سیستماتیک از عوامل سیستماتیک به مراتب بیشتر است و کاملآ محتمل است کسی که یک دست بازی را از حریف خود برده در دست بازی بعد با همان حریف، بدون اینکه اتفاق خاصی افتاده باشد، شکست بخورد. توضیح چنین شکستی فاقد قدرت پیش بینی برای بازی بعدی بین همان دو حریف است. همه کارشناسان کره زمین هم دور هم جمع شوند قادر نخواهند بود مشاوره لازم برای کسب پیروزی در بازی های آتی را در اختیار بازیکنان بازی «ورق» قرار دهند.  شاید به همین دلیل است که چیزی از جنس «مسابقات قهرمانی ورق بازی جهان» هرگز برگزار نمیشود. در آنسو، شطرنج را میتوان مثال زد. عواملی که به پیروزی و یا شکست بازیگر شطرنج می انجامند کاملآ سیستماتیک و پایدار هستند. به راحتی میتوان پیش بینی کرد که یک مسابقه شطرنج اگر هزار بار هم تکرار شود نتیجه اش تغییر نخواهد کرد. در حالت بینابینی نیز فوتبال را میتوان برشمرد که نتیجه آن از هر دو دسته متغیرهای سیستماتیک و غیر سیستماتیک به شکلی نسبتآ برابر تاثیر میپذیرد. نتیجه یک مسابقه فوتبال، اگر بازی تکرار شود، ممکن است تغییر کند؛ هرچند قبل از بازی هم به شکلی مبهم (و نه به مبهمی بازی «ورق») میتوان نتیجه آن را پیش بینی کرد.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱٢:۱٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٧ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تحلیل


۵۷۸

جایی خواندم یا شنیدم که بیشتر کسانی که مخالف سقط جنین هستند، با مجازات اعدام موافق اند و برعکس معمول افراد مخالف مجازات اعدام با سقط جنین مشکلی ندارند. البته فکر نمیکنم این گزاره بر اساس یک کار آماری مطرح شده بود، ولی به نظرم میتونه موضوع جالبی برای یک نظر سنجی باشه.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تحلیل


۵۷۷

فکر میکنید چند درصد از افراد شهرنشین در ایران بعد از انقلاب، قبل از سن ۳۰ سالگی حداقل یکبار به طور جدی به گزینه مهاجرت فکر کردن؟ به نظرم آمار جالبی میتونه باشه.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :تحلیل


۵۷۶

چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۸۶، صعود سپاهان اصفهان به فینال لیگ قهرمانان فوتبال آسیا

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ روز جمعه ٤ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :میان اخبار


۵۷۵

هشت. این هم پایان، یک مستند از آن فضای داخلی.

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :عکس- مجموعه


۵۷۴

هفتمین عکس از این مجموعه هشت عکسی

  
نویسنده : پایین ; ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ آبان ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :عکس- مجموعه